„Café Scientifique” – mokslinių paskaitų ciklas, vykdomas neformalioje aplinkoje – prie kavos puodelio ar vyno taurės, skatinantis plačiosios visuomenės aktyvų domėjimąsi mokslo naujienomis bei aktualijomis. Paskaitų metu galima pasiklausyti entuziastingų Lietuvos mokslininkų, paprastai ir kiekvienam suprantamai kalbančių apie įvairias mokslo sritis ir temas. Pagrindinis „Café Scientifique” paskaitų ciklo tikslas yra sukurti aplinką, kur mokslas taptų prieinamu kiekvienam juo besidominčiam. Šios paskaitos yra rengiamos prieš prasidedant „Open Readings” konferencijai.
2024-10-23
Su malonumu pranešame, jog antra šio „Café Scientifique“ sezono paskaita vyks jau spalio 23 dieną! Nepraleiskite progos sudalyvauti – nekantriai lauksime jūsų atvykstant!
Ar kada susimąstėte, kaip medicina padeda atkurti žmogaus kaulus po traumų, operacijų ar ligų? Kaip naujausi moksliniai pasiekimai padeda sukurti medžiagas, kurios ne tik atkartoja, bet ir pagerina natūralių kaulų funkcijas? Nors žinoma, kad apie 70% žmogaus kaulų ir dantų masės sudaro kalcio hidroksiapatitas ir dėl savo biologinio suderinamumo tai yra viena iš svarbiausių implantuojamų medžiagų, vis dar labai pageidautina pagerinti kaulinių implantų savybes. Įrodyta, kad nanohidroksiapatitas pasižymi didesniu biologiniu efektyvumu, tad daug tyrimų yra skirta šios medžiagos apibūdinimui.
Taigi, jeigu norite atidžiau pažvelgti į ateities mediciną ir sužinoti, kaip inovatyvios technologijos gali pagerinti mūsų sveikatą, tam turėsite puikią progą antroje šio „Café Scientifique“ sezono paskaitoje, kurioje Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto profesorius, habilituotas daktaras Aivaras Kareiva papasakos apie pažangiausius sprendimus kaulų implantų technologijų srityje.
Renginys yra nemokamas ir skirtas visiems, besidomintiems mokslu bei naujausiomis technologijomis!
Renginio data ir laikas: spalio 23 d., 19 val.
Renginio vieta: Baras ,,Peronas” Geležinkelio g. 6, Vilnius.
Renginio nuoroda: čia
2024-10-02
Lazeris jau senokai tapo kasdieniu mūsų pagalbininku, sutinkamu praktiškai visose gyvenimo sferose. Tačiau retai kas susimąsto, o kas gi tas lazeris yra iš tiesų? Ar skaisčiai šviečiantis lazeris tai inžinierių sukurtas žaisliukas, kuris ne tik gražiai blizga, bet yra ir naudingas? O galbūt tai iš tiesų yra žmonijos mokslo triumfas – pirmasis moderniosios fizikos išradimas, plačiai atvėręs vartus naujam technologiniam progresui, kuriame gyvename dabar? Prie šio išradimo nemažai prisidėjo ir gausus būrys lietuvių mokslininkų bei inžinierių, kurie privertė lietuviškus lazerius labai skaisčiai šviesti.
Tad kuo pasižymi lietuviški lazeriai? Kokią paslaptį slepia lazerio šviesa ir kodėl verta tą paslaptį žinoti? Apie tai išgirsite pirmoje šio ,,Café Scientifique” sezono paskaitoje, kurią ves Vilniaus Universiteto Lazerinių Tyrimų Centro mokslininkas prof. Domas Paipulas, tiriantis ultratrumpųjų lazerių impulsų sąveikos su medžiaga reiškinius bei vystantis lazerinę medžiagų mikroapdirbimo technologiją.
Renginys yra nemokamas ir skirtas visiems, besidomintiems mokslu bei naujausiomis technologijomis!
Renginio data ir laikas: spalio 2 d., 19 val.
Renginio vieta: baras „Galiorka“, Vokiečių g. 4, Vilnius.
Renginio nuoroda: čia