Moksleivių sesija

Norintiems pristatyti savo mokslinį tyrimą:

Nepristatantiems, bet norintiems išgirsti apie kitų moksleivių darbus:

Ir pristatantys dalyviai, ir klausytojai galės dalyvauti visose konferencijos veiklose.

Moksleivių sesijos lektoriai

Ieva Plikusienė yra Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto docentė ir vyriausioji mokslo darbuotoja. Ji specializuojasi pažangių optinių ir elektrocheminių biosensorių kūrime, pritaikant juos biologinių molekulių sąveikų tyrimams ir medicininei diagnostikai.

Domas Paipulas yra Vilniaus universiteto Lazerinių tyrimų centro femtosekundinio lazerinio mikroapdirbimo laboratorijos vadovas. Jis tyrinėja šviesos ir medžiagos sąveiką, ieškodamas naujų lazerinio mikrorašymo taikymo galimybių moksle ir pramonėje.

Rūta Racz yra Vilniaus universiteto doktorantė, atliekanti tyrimus su LHCb eksperimentu CERN laboratorijoje. Ji bendradarbiauja su tarptautine mokslininkų komanda, tyrinėdama fundamentalius dalelių fizikos dėsnius ir ieškodama atsakymų į esminius klausimus apie Visatos sandarą.

2025 gegužės 16 d.

Svarstai tapti mokslininku? Padėsime žengti pirmuosius žingsnius į mokslo pasaulį!

Kviečiame visus gamtos mokslais besidominčius ir eksperimentuoti mėgstančius moksleivius pradėti planuoti bei atlikti mokslinius tyrimus ir pristatyti savo mokslinius darbus bei eksperimentus konferencijos “Open Readings 2025” Moksleivių sesijoje!

Gegužės 16 d. vyksiančioje moksleivių sesijoje:

  • Kviestiniai lektoriai paprastai, įdomiai ir suprantamai moksleiviams papasakos apie savo darbo sritį, kokius mokslinius tyrimus jiems tenka atlikti kasdien ir ką reiškia būti mokslininku.
  • Moksleiviai pristatys savo pačių paruoštus ir atliktus tyrimus biologijos, chemijos, fizikos ir modeliavimo srityse.
  • Dalyviai galės dalyvauti Vilniaus STEAM centro organizuojamuose workshop’uose, kur mokysis analizuoti realias problemas, naudodami pažangius mokslinius įrenginius, tokius kaip spektrofotometrai, termovizoriai ir t. t.
  • Ekskursijų metu apsilankysite Gamtos mokslų centro, Fizinių ir technologijos mokslų centro laboratorijose bei lazerių kompanijose.

Kaip dalyvauti?

Norėdami dalyvauti su savo tyrimu, registruokitės nuo vasario 4 d.

Norėdami dalyvauti be tyrimo, registruokitės nuo kovo 24 d.

Registracija uždaroma balandžio 21 d.

Tyrimų paruošimas ir pristatymas

Moksleiviai, norintys dalyvauti su savo tyrimais, turi pasirinkti temą vienoje iš šių sričių: biologija, chemija, fizika ar modeliavimas. Tyrimą galima atlikti eksperimentiškai, teoriškai ar skaitmeniškai.

Išanalizavus rezultatus, dalyviai suformuluoja išvadas ir paruošia stendinį pranešimą – A0 formato plakatą, kuris bus pristatytas moksleivių sesijoje. Pristatymo metu dalyviai atsakys į komisijos bei kitų dalyvių klausimus. Bus steigiamas prizas geriausiems pristatymams.

Mokytojams

Kol moksleiviai dalyvaus ekskursijose ir praktinėse dirbtuvėse, mokytojams bus organizuojami specialūs seminarai. Jų metu bus pristatomos inovatyvios mokymo metodikos, praktiniai gamtos mokslų taikymai ir edukacinės priemonės, kurios gali būti naudingos pamokose.

Visi dalyvaujantys mokytojai gaus dalyvavimo sertifikatus, patvirtinančius jų dalyvavimą kvalifikacijos tobulinimo veikloje.

MS Word
PDF

Dalyvavimas konferencijoje nemokamas!

Daugiau informacijos bus paskelbta artimiausiais mėnesiais.

Kilus klausimų, kreipkitės el. paštu pupils@openreadings.eu

Partneris:

ORGANIZERS

SPONSORS

ORGANIZERS

SPONSORS